Masaże klasyczne

MASAŻE KLASYCZNE


Masaż klasyczny
Metoda leczenia zewnętrznych i wewnętrznych objawów jak i przyczyn choroby. Polega na mechanicznym drażnieniu tkanek, wywierając wpływ na organizm. Jest podstawą wszystkich obecnie stosowanych rodzajów masaży.

Masaż relaksacyjny
Masaż pobudzający mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałujący na układ nerwowy.Likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.
 
Masaż leczniczy
Polega na wykorzystywaniu dotyku w celu wywołania uczucia odprężenia i dobrego samopoczucia. Istnieje wiele technik tego masażu, wszystkie jednak polegają na stosowaniu systematycznych ruchów połączonych z aromatoterapią lub środkami rozgrzewającymi bądź oziębiającymi.
 
Masaż kręgosłupa
Jest połączeniem masażu klasycznego, relaksacyjnego ale również leczniczego w zależności od specyfiki uszkodzenia lub bólu kręgosłupa. Poprzedzony jest diagnozą palpacyjną tak aby dokładnie zlokalizować przyczyny dolegliwości i móc bezinwazyjnie walczyć z bólem.

Drenaż limfatyczny
Jest zabiegiem usprawniającym krążenie limfy. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. W połączeniu z masażem odchudzającym oraz bańką chińską daje niesamowite rezultaty walki z cellulitem tym również wodnym.

Bańka chińska
Gumowe bańki chińskie są świetną metodą walki z nadmiarem wody w organizmie ale również walki z cellulitem. Jako pogromca cellulitu działa szybko i skutecznie jeśli masaże są wykonywane prawidłowo, efekty można zauważyć już po kilku zabiegach.
 
Masaż odchudzający
Jest jedną z podstawowych metod w terapii nadwagi, stanowią skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających. Wykonywany jest w oparciu o całościowy masaż leczniczy, łącząc w sobie techniki masażu klasycznego, sportowego oraz drenażu limfatycznego punktowego. Polecany jest szczególnie w celu likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic pośladków, brzucha, bioder, ud i ramion.

Masaż sportowy
To intensywny masaż zmniejszający zmęczenie organizmu wynikłe na skutek aktywności fizycznej. Występuje w kilku formach zależnych od czasu zabiegu w stosunku do aktywności sportowej. Wyróżniamy: masaż przedwysiłkowy- jako przygotowanie do wysiłku sportowego, międzywysiłkowy- wykonywany w przerwach między wysiłkami, powysiłkowy- mający na celu skrócenie czasu regeneracji organizmu po intensywny i długotrwałym wysiłku oraz uzupełniający- wspomagający trening sportowy.

Masaż z peelingiem kawowym
Zabieg złuszczający i usuwający martwy naskórek. Dodatkowo odżywia, nawilża oraz poprawia koloryt skóry pozostawiając przyjemny, kojący zmysły zapach. Pomaga również skutecznie walczyć z cellulitem ze względu na zawartość kofeiny w kawie. Jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów dla kobiet chcących uporać się z tzw. pomarańczową skórką jednocześnie nawilżając i regenerując skórę.

Masaże i rytuały - cennik