Masaże egzotyczne

MASAŻE EGZOTYCZNE
 
Masaż tajski
To masaż, który nie przypomina w niczym naszych tradycyjnych masaży klasycznych. W masażu tajskim przede wszystkim uciskane są określone punkty na całym ciele - począwszy od stóp a następnie kolejnych partii ciała idąc w kierunku głowy. Masaż tajski wykonywany jest nie tylko dłońmi ale także kciukami, nadgarstkami, przedramionami a nawet łokciami, kolanami i stopami. Masowana osoba przyjmuje w trakcie masażu wiele różnych pozycji właściwych dla jogi - z tego względu masaż tajski bywa nazywany "jogą dla leniwych".Rozciąganie mięśni ciała odpowiadające temu, jakie stosowane jest w jodze, powoduje zwiększenie zasięgu ruchów, a także rozluźnienie mięśni. Masaż tajski ma na celu przewrócenie harmonii organizmu - odblokowuje przepływ energii, pozytywnie oddziałuje na krążenie krwi i limfy, wzmacnia układ odpornościowy organizmu a także rozluźnia mięśnie i poprawia sprawność ruchową. Jednocześnie zapewnia głęboki relaks, który wywołuje w organizmie wiele pozytywnych zmian prowadzących do przywrócenia równowagi i harmonii.
 
Masaż balijski
Tradycyjny masaż balijski pochodzi z egzotycznej wyspy Bali i jest jedną ze starożytnych technik tradycyjnego leczenia wielu przypadłości, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Balijski masaż łączy w sobie elementy akupresury, reflekso- i aromaterapii z użyciem olejków eterycznych, takich jak jaśmin, róża, bergamotka lub ylang-ylang. Masaż balijski jest wykonywany na konwencjonalnym łóżku do masażu lub na miękkiej macie rozłożonej na podłodze. Olejki stosowane w tym zabiegu mają na celu rozluźnienie spiętych mięśni, wywołać fizyczną przyjemność i oddalić niepokój oraz uczucie presji. Masaż balijski pobudza krążenie krwi i system limfatyczny. Polecany jest w szczególności dla osób spędzających wiele godzin przed komputerem, dla osób z bólami kręgosłupa, sportowców, w migrenach i innych bólach głowy, jako lek na bezsenność, na chroniczne i ostre dolegliwości oddechowe wywołane astmą lub alergią, stres, niepokój oraz depresję. W swej istocie, balijski masaż jest drobiazgowym i niezwykłym systemem terapeutycznym, który ma na celu wprowadzenie ciała i umysłu w stan pełnej harmonii, a co za tym idzie w stan dobrego zdrowia i samopoczucia, spokoju oraz duchowej odnowy.


Masaż bambusowy
Masaż bambusem − relaksacyjny masaż wykonywany za pomocą pałeczek bambusa, które są rolowane po ciele. Pałeczki mają różne grubości i długości, gdyż są dostosowane do poszczególnych technik i wielkości ciała. Muszą być one odpowiednio przygotowywane do zabiegu masażu: najpierw dokładnie myte, następnie dezynfekowane, a na koniec podgrzewane i utrzymywane w podwyższonej temperaturze, by oddawały ciepło przez cały czas trwania masażu.


Lomi Lomi Nui
Jako masaż hawajski w łagodny sposób pobudza krążenie, uelastycznia zesztywniałe stawy, zmiękcza stwardniałe tkanki powodując ogólne odprężenie i zrelaksowanie. W bardzo łagodny sposób wpływa na psychikę ludzką dlatego podczas chronicznych dolegliwości dzięki masażowi można pozbyć się bólu a systematyczne zabiegi przyczyniają się często do całkowitego powrotu do zdrowia. Dzięki temu powraca wewnętrzny spokój, optymizm, radość, chęć życia i działania.
 
Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi
Masaż gorącymi kamieniami jest połączeniem tradycyjnych technik masażu z użyciem podgrzanych do odpowiedniej temperatury gorących, wulkanicznych kamieni bazaltowych. Kamienie bardzo dobrze utrzymują ciepło jednocześnie oddając je ciału na którym są ułożone. Daje to efekt niesamowitego odprężenia, relaksu, wewnętrznej równowagi, rozluźnienia mięśni i pobudzenia krążenia.


Masaż japoński z elementami Yumeiho®
 
Głównym celem terapii Yumeiho® jest skorygowanie położenia kości miednicy, prawidłowe ustawienie kręgosłupa dzięki czemu uruchamia się samoleczące siły organizmu i dociera do przyczyny schorzenia. Yumeiho® to system terapeutyczny składający się z pewnej ilości zabiegów (w zależności od schorzenia) gdzie jeden zabieg trwa ok. 40 minut, a terapeuta wykorzystuje podczas jego trwania 100 różnych technik. Przede wszystkim są to: masaż ugniatająco uciskowy oraz mobilizacja stawów przeprowadzana w oryginalny i bezbolesny sposób.

Masaże i rytuały - cennik